Za co warto docenić hydrolaty?

Każdemu zależy na posiadaniu gładkiej i jędrnej skóry całego ciała. Szczególnie mocno troszczymy się o stan swojej cery. Aby nasza cera była w dobrej kondycji, musimy dokładnie ją pielęgnować. Z pomocą przychodzą nam oczywiście kosmetyki, w tym coraz popularniejsze hydrolaty. Warto włączyć je do swojej pielęgnacji, aby uczynić ją jeszcze bardziej skuteczną.

Jakie są zalety hydrolatów?

Hydrolat to pojęcie, które dla wielu osób brzmi dość enigmatycznie. Tymczasem hydrolat to nic innego jak woda, do której przeniknęły rozpuszczone cząstki roślinne. Hydrolaty mogą powstawać z rozmaitych roślin, ale najpopularniejsze są te kwiatowe i ziołowe. Hydrolaty możemy zakupić w większości sklepów kosmetycznych, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Dostępne są one w buteleczkach z atomizerem, a także w buteleczkach odkręcanych. Pierwsza forma jest bez wątpienia wygodniejsza. Hydrolatu warto używać w szczególności do pielęgnowania skóry twarzy. Możemy używać go zamiast toniku, po dokładnym oczyszczeniu twarzy żelem. Hydrolat przywróci cerze naturalne pH i sprawi, że będzie ona przygotowana na dalsze kroki pielęgnacyjne. Hydrolatów możemy jednak używać nie tylko do pielęgnowania naszych twarzy. Wspaniałym pomysłem będzie również zastosowanie go do włosów. Spryskane hydrolatem włosy zyskają wspaniały, subtelny zapach. Staną się również miększe i przyjemniejsze w dotyku. Na spryskane hydrolatem włosy z powodzeniem możemy nałożyć olej. Będzie to doskonały i skuteczny zabieg odżywiający dla naszych kosmyków.

Doceń dobroczynne właściwości czystka

Jak już zostało wspomniane powyżej, istnieje bardzo wiele roślin, z których można przygotować hydrolaty. Jedną z nich jest czystek. Hydrolat z czystka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które marzą o gładkiej i promiennej cerze. Czystek słynie z właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych oraz przeciwgrzybiczych. Nie sposób odmówić mu również właściwości odświeżających i tonizujących. Z tego też względu wspaniale sprawdzi się on w walce z wieloma problemami skórnymi. W szczególności powinny po niego sięgać przedstawicielki płci pięknej, które posiadają cerę tłustą, trądzikową i skłonną do przebarwień. Hydrolatu z czystka warto używać systematycznie. Najlepiej byłoby przemywać lub spryskiwać nim skórę po każdym myciu. Systematycznie stosowany produkt sprawi, że nasza cera zyska jednolity koloryt. Nie będzie również zbyt często się przetłuszczać. Hydrolat z tej rośliny wspaniale wpływa również na gojenie się wyprysków. Goją się one znacznie szybciej i nie pozostawiają szpecących blizn. 

Kobieta zdjęcie utworzone przez diana.grytsku - pl.freepik.com