USG ciąży 2D-3D-4D

usg-ciazy-2d-3d-4d-medical-diamonds-sokratesa2a-79-warszawa-bielany

USG ciąży to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na zobrazowanie narządów i tkanek przy pomocy fali ultradźwiękowej. W przeciwieństwie do prześwietlenia rentgenowskiego, nie niesie ona zagrożeń dla płodu. Dlatego USG ciąży jest preferowanym badaniem pozwalającym określić prawidłowy rozwój dziecka.

 

Jaka jest różnica między USG ciąży 2D, 3D i 4D?

Badanie USG w ciąży to doskonały sposób do oceny stanu dziecka w brzuchu mamy. Technologia w medycynie ciągle się rozwija i w ostatnich latach pojawiły się nowoczesne aparaty do USG prezentujące płód w wymiarze 3D i 4D.

Czym różnią się od klasycznego badania USG ciąży 2D?

Umów się na badanie USG ciąży

Zadzwoń: 793 849 640 Warszawa Bielany

USG ciąży 2D

zdjecie-z-badania-usg-ciazy-2d

Podstawowa część badania USG ciąży 2D to prezentacja obrazu dwuwymiarowego , gdzie mamy szansę obserwacji przekroju wnętrza macicy i ogólnego zarysu ciała płodu z obrazem rozwijających się narządów wewnętrznych. Dzięki temu można dokonać oceny wielkości i kształtu różnych części ciała płodu (przede wszystkim narządów wewnętrznych, czyli serca, nerek, mózgu, żołądka, pęcherza moczowego), jego budowy, a także łożyska i ilości wód płodowych. Co ważne, w tym badaniu otrzymujemy jedynie płaskie przekroje ciała płodu, co stanowi podstawową różnicę między nim, a badaniem 3D i 4D.

Badanie USG ciąży 3D

zdjecie-z-badania-usg-ciazy-3d

USG ciąży 3D to funkcja w nowszych aparatach umożliwia trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu (3D) i wnętrza macicy, a co za tym idzie, uwidaczniają ruchy płodu. W wyniku analizy widoku 3D otrzymuje się precyzyjny i wyraźny obraz dziecka, który jest łatwy do odczytania dla każdego. Tymczasem na obrazie 2D bardzo często jedynie lekarz jest w stanie rozróżnić poszczególne części ciała płodu. Obraz ten daje też niedostępne w prostszych badaniach przekroje anatomiczne, pomocne w bardziej szczegółowych analizach.

Badanie USG w ciąży 4D

zdjecie-z-usg-ciazy-4d

USG ciąży 4D to tymczasem obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, co pozwala na obserwację ruchów płodu, pracy serca. Pozwala ono na bardziej dogłębne obserwacje dziecka – na przykład stwierdzanie kolejności pojawiania się poszczególnych umiejętności ruchowych płodu.

USG połówkowe

usg-polowkowe-w-medical-diamonds-warszawa-bielany

USG połówkowe przeprowadza się w czasie, kiedy dziecko jest najlepiej widoczne w brzuchu mamy. Jeśli chcesz znać płeć dziecka, dokładniejszą datę porodu oraz wiedzieć, czy rozwija się prawidłowo, zapisz się na badanie w Medical Diamonds.  

Dlaczego warto skorzystać z USG ciąży w Medical Diamonds?

  • Szybkie terminy i dostępne ceny
  • Wysokiej klasy aparat Voluson 730 Expert pozwalający na wynik najlepszej jakości
  • Badanie wykonane przez specjalistów
  • Natychmiastowa konsultacja z ginekologiem

Nie zwlekaj i zarezerwuj wizytę już teraz

Zadzwoń: 793 849 640
Warszawa Bielany

Zobacz cennik usług Tutaj

USG ciąży Warszawa Bielany

Medical Diamonds
Sokratesa 2a lok. 79
Warszawa - Bielany, 01-909

Telefon kom: 793 849 640


Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10:00 - 20:00
sobota 10:00 - 15:00